-

A-Tem : Lubię czytać jasne słowa, słuchać miłych ludzi, którzy wiedzą, czego chcą w życiu, a i łyk mokki nie zawadzi. Sport i smak to okazje do zagajenia rozmowy. One more thing: In spite of pride, in erring reason's spite, one truth is clear, dear — whatever is, is right.

Komentarze użytkownika

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

 ¼ sprzedaży czeskiej broni strzeleckiej lokowana  jest w USA

Nie zapomnij Meopty: 80% produkcji idzie do USA. A wiadomo, że bez porządnej optyki nie trafisz. Instalują więc te tanie czeskie teleskopy - względnie tanie, bo 1k za Meoptę odpowiada 3k dolarów za Leupolda czy Vortexa.

Sprzedaż pukawek idzie im słabo. Pozycjonują się niby jako ten "jakościowy" producent, ale klienci jednak omijają cezetki i wessony-dony i smarują prosto do Rugera i Kimbera.

Nie wiem, dlaczego tak jest. Wspomaganie mają potężne, dobre opinie po wszystkich mediach, itd, itp. A jednak cienko idzie im plasowanie broni na amerykańskim rynku. Konstatuję fakt.

Słoweńcy (Rex) i Chorwaci (model 2000, rebranding Springfield) są rozrywani, Czechów Amerykanie czegoś ...

A-Tem
11 września 2017 20:06

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Jak zwykle zapomniałem podziękować za zapał badawczy i za jego rezultat - tekst notki. Piękne dzięki, spóźnione i szczere. Pink Panther wieczorową porą — to jest to!

Dorzucam link:

http://www.pch24.pl/gietrzwald---oredzie-wciaz-aktualne,52598,i.html

A-Tem
11 września 2017 19:51

@100-lecie Fatimy : Portugalia między markizem de Pombal a premierem Salazarem. (11 września 2017 10:14)

Objawienia Fatimskie były największym wydarzeniem w życiu Kościoła Katolickiego XXw

Nic nie ujmując Fatimie, objawienia gietrzwałdzkie z XIXw zapisane zostały beznamiętnie, wręcz sucho, ówczesnym urzędniczym językiem różnych raportujących doktorów medycyny — jako uwznioślające. Czytałem oryginały raportów; te same, które przetłumaczono na j. polski i opublikowano, ostatnio przez Valsera, do nabycia w księgarni Coryllusa. To wspaniała lektura. Nawet, a zwłaszcza wtedy, gdy brnie się przez meandry urzędniczych wykwitów kaizerowskiej maniery sprawozdawczej. Raportujący nie mogli ukryć szacunku i wzniosłego hołdu dla uczestniczących w objawieniach w Gietrzwałdzie pątników i samych odbiorców przesłania Matki Bożej. To samo wid ...

A-Tem
11 września 2017 19:48

@O wyrzucaniu Polski z EU (7 września 2017 23:09)

Yes, yes, yes!!!!

 

:-)

A-Tem
11 września 2017 18:55

@Bartosz Kramek człowiekiem roku 2017 w Polsce! (7 września 2017 12:34)

Cytuję:

1. minęły 2 lata
2. nie siedzi NIKT (płotkami się nie zajmujemy)
3. dojenie publicznej kasy i nepotyzm - jak za PSLu, choć przyznać trzeba, że (chyba) nie kradną, ale za to, że nie kradną każą sobie na te pozakładane fundacje i stowarzyszenia miliony przelewać (wszystko na legalu)

Wniosek: p. Szydło jest od opowiadania do TVPkamery[…]

 

Dokładnie tak właśnie jest. Dlatego też mam za złe p. Szydło, że poszła na ich pasek i równiutko chodzi teraz na smyczy. Sobie samej dać założyć obrożę to jest horror, to jest obłęd. Zaś obłąkanych polityków dobrozmianowych czy tam jakichkolwiek bądź innych — nie wolno popierać. Szkoda: uważałem naiwnie, że będąca spoza sitwy warszawskiej p. Szydło daje szansę na to, aby zaprowadzać rzeczywiście pozy ...

A-Tem
11 września 2017 18:48

@O wyrzucaniu Polski z EU (7 września 2017 23:09)

Wychodzenie z Łunii Ełro- tego, no - pejskiej? Tylko po cichu, chyłkiem-tyłkiem, niezauważalnie, boczkiem, małym kroczkiem… aby, w odpowiednim momencie, zrobić ten decydujący myk. I już poza wszelkimi nadaniami "z Brukseli, panie".

 

Rzecz ma sens tylko wtedy, jeśli tego samego dnia odwoła się konwolut idiotyzmów, wciśniętych przez Brukselę, powracając do stanu prawnego A.D. 1936.

 

Dlaczego rok 1936...? Proste! Wówczas działała jakotako niezależnie uchwalona Konstytucja i może niekoniecznie do ostatniej śrubki dokręcone, ale za to zrozumiałe prawa, ustawy. Do tego stanu należy powrócić, deklarując wszelkie późniejsze "prawa" jako posiadające doradczy -ale nie decydujący, nie obowiązujący- wymiar.

A-Tem
11 września 2017 18:09

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Tak, na naszych oczach. Już to 5 lat temu Coryllus przewidział.

A-Tem
8 września 2017 15:26

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Historia zapewniła Meksykowi jednak, 150 lat później, zwycięstwo. Od 1975 roku (!) w Kaliforni większość stanowią napływowi, czytaj Hiszpanie. To już niedługo będzie pół wieku meksykańskiej Kaliforni. Tyle, że jest ona:

— socjalistyczna (ustawy Reagana, odbierające białym broń)

— anglojęzyczna (bo napływowych zangielszcza szkoła)

— peońska (napływowi posiadą... siłę roboczą)

Czyli częściowe zwycięstwo Meksyku. Ale nie wyprzedzajmy, bo jeszcze 20 lat, a Kalifornia może ogłosić secesję, wymianę języka urzędowego itp. "nieoczekiwane" wydarzenia. Oczekiwane, jest jasne, że nie tylko oczekiwane ale i wielokrotnie przećwiczone.

A-Tem
8 września 2017 15:24


@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

Dzięki za kolejny artykuł! Przewspaniały, świetnie się czyta. Hiszpania Franco i II Rzeczpospolita... Nie znałem historii generała Latinika. Symptomatyczna sprawa. 

 

O Katalonii dwa słowa.

 

Dlaczego Katalonia jest taka ważna...? Pyta się czytelnik już od dawna. Spróbujmy razem na to odpowiedzieć. Otóż obszar od Barcelony do Tuluzy, ale głównie hiszpańskie terytoria, to jest jedna, wielka, olbrzymia... zbrojownia.

Tak! Toledo stało się miejscem, gdzie w wiekach średnich odkryto spisób produkcji jednorodnej stali. Obszar ten błyskawicznie obrósł siecią hut, stalowni, kuźni, (dziś numerycznych centrów obróbki stali, tytanu i aluminium) i dlatego jest on dla Madrytu niezastąpialny, jak dla Warszawy niezastąpia ...

A-Tem
8 września 2017 14:32

@Generał Franco, ks. Jan Šrámek i marszałek Śmigły Rydz czyli rok 1939 (6 września 2017 21:23)

…bandycki fiskalizm i socjal dla wszytkich. Ulgi i bonusy dla wielkich korpo i wpływowych grup intersu...

…jakaś rozlazła grzybnia [a nie partia]…

 

To o Kaczyńskim. I o prowadzonej przez niego grupie partiopodobnej

 

Zwracam uwagę, że za Stalina, "cały naród" sowiecki "doświadczonego batiuszkę, ojca, przywódcę, naczelnika" chwalił, bo źli byli zawsze inni. A za cara, którego uwielbiano, mawiano "ojczulek car dobry, bojarzy źli".

 

Wróć więc do przytomności. Kaczyński jest BEZPOŚREDNIO odpowiedzialny za wszystkie wielkie sprawy, jakie opisujesz. Mówię to bez żadnego zacięcia, z historycznej perspektywy co najmniej stulecia, bo w tych kategoriach myślę i decyduję. Ni ...

A-Tem
8 września 2017 14:19

@Dramat trzeźwych entuzjastów (30 sierpnia 2017 09:46)

Kantryzmatyczny. Kantdyzmatyczny. Ewentualnie kantomato- lub kantozmatyczny. Dymokanciarski. Kieszonkowski.

Impostomatic (smaczek dla anglistów, którzy to czytają). Lub con-o-matic. Cons-R-Us to będzie już nazwa dla minifinans, w tytule urzędu skarbowego Cons-R-Us również pasuje. Gravitas państwowotwórcza aż bije z tego, podniosłego, tytułu, powiedz że nie: Cons-R-Us. Albo, poczekaj, Crooks-R-Us. Przyjmie się 1-2.

Konzaurus. Lub to drugie, przyjemnie "spolszczone", miano: Krukozaurus.

A-Tem
2 września 2017 15:32

@Dramat trzeźwych entuzjastów (30 sierpnia 2017 09:46)

Jeśli obaj —cyborg NUM i bankowiec Szewczak— wśród naszystów rej wodzą i żaden z nich nie znika, to widzimy, że pokazują teatrzyk. Właściwa władza jest zupełnie gdzie indziej, niewidzialna. Potrzebni są jej kontrahenci, widowiskowo kłócący się, używający słów-kluczy i słów-wytrychów. Potrzebny jej jest ów cybernetyczny konflikt, sztucznie spreparowany i jeszcze sztuczniej zarządzany. Przykładem zarządzanego konfliktu może być następujący cytat.

 

Szewczyk dicit: "...jeśli chcemy rządzić kilka kadencji, na co są ogromne szanse, to nasi fachowcy nie mogą być głównie przyjaciółmi rynków, zakładnikami banksterów, drżącymi przed kolejną oceną wiarygodności przez coraz mniej wiarygodne ag ...

A-Tem
2 września 2017 15:13

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

Poważnym sygnałem jest próba likwidacji biznesu Coryllusa przez System, który "nic nie robiąc" wyssał soki z prowadzonej według pryncypiów Gabriela firmy. To otrzeźwienie przyszło w samą porę: firma jeszcze istnieje, więc można ją uratować. Np. zmieniając zasady prpwadzenia biznesu z "chmurnych i durnych" na takie, jakie System sam stosuje.

 

Zwyciężać można i należy na koszt - Tamtych. 

 

Gabriel, opisując tę taktykę, sam się duchowo przygotował do zwrotu bojowego. Nazwałem taki zwrot kiedyś "zostawieniem rybek, wymianą akwarium". Czyli wystarczy pójść za własnym pomysłem i faktycznie przerzucić te koszty - na System. Tutaj decyzyjny ośrodek jest w Grodzisku Maz. 

A-Tem
27 sierpnia 2017 11:00

@Władcy czasu (27 sierpnia 2017 09:46)

Ostatni link, znikam: Tennessee przestaje wyświetlać "Przeminęło z Wiatrem" Margaret Mitchell, konsultowaną z czarnymi wersję Selznicka z 1939. Kino dostawało o tę, pokazującą murzynów politpoprawnie, łzawo i wielce romantycznie, wersję filmu — groźby. I podwinęło ogon.

http://www.breitbart.com/big-hollywood/2017/08/26/tennessee-theater-cancels-gone-with-the-wind-screening-after-34-years-over-racist-content-complaints/

A-Tem
27 sierpnia 2017 10:49

@Władcy czasu (27 sierpnia 2017 09:46)

Link po ang., bo to świeże info. "Naszyści" jeszcze nie zdążyli przeczytać, co dziś napisałeś, więc z tematem jesteś pierwszy w Polsce. Niedługo się tu pojawią i zaczną ściągać narrację (ups...)

A-Tem
27 sierpnia 2017 10:32

@Władcy czasu (27 sierpnia 2017 09:46)

Zapomnij o generale Lee, o Waszyngtonie, o Jacksonie... Dziś hasło dnia w USA brzmi: jakie by nie były, symbole katolicyzmu usunąć z katolickich szkół! Akcją tą dowodzą zarządy i rady nadzorcze szkół. Bez żadnego (widocznego w przestrzeni publicznej) głosu namawiającego ich do "dekatolicyzacji szkół" sami ich właściciele i zarządcy urządzają "ikonoklazm".

Link:

http://www.breitbart.com/big-government/2017/08/26/forget-lee-washington-christ-statue-must-go-catholic-school/

A-Tem
27 sierpnia 2017 10:30

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

Tak. Jakość jest kluczowa. Wiele ostatnich zmian (sklep, forum) było krokiem w przód. Następnym (?) będzie wysokojakościowa integracja witryn coryllusowych i uwypuklenie jednej z nich, skąd pójdą bezpośrednie linki do pozostałych.

 

Obecnie jest rozkurz, jakieś alibi-powiązania, drwina z nowego Czytelnika, który w tym się gubi — ale nie musi tak zostać. Jak w niedawnej notce było, "potrzebni są nowi czytelnicy". Dobrze, w takim razie coryllusową dbałość o jasną prezentację siebie, ujmującą nowych czytelników, niezadługo zobaczymy. 

A-Tem
27 sierpnia 2017 09:34

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

Romantyk stuprocentowy. Biznes na tym zaczyna cierpieć. Coś trzeba zaradzić, bo inaczej stracimy Pisarza, a On nie dokończy ani prowadzić nas do Doktryny, ani prowadzić siebie do stanu zadowolenia (moralnego i materialnego), czego Jemu życzę.

A-Tem
26 sierpnia 2017 16:58

@Gabriel we Frankfurcie (24 sierpnia 2017 15:11)

Czyli jest szansa. 

Wiesz, zamurowało mnie, gdy ktoś (wiem, kto) naskoczył na mnie, gdy reklamę robiłem Gabrielowi, że "on nic nie pisze, bo on się tak nie przedstawia". Tu piszesz, że jest miejsce. Dobrze, to teraz jeszcze z tego miejsca należy zrobić centralną stronę zestawu witryn. Gdzieś musi być "centralna witryna".

Obecnie centrum znajduje się na stronie coryllus.pl - stamtąd nie ma przejścia do księgarni (dwa kliki to NIE jest przejście, to jest podział - jak mam dwa razy klikać, to w wyszukiwarkę sobie kliknę) i nie ma przejścia do SN. Brakuje scalenia tego zespołu. Brakuje prezentacji Autora, bez którego ten zespół witryn:

coryllus.pl

basnjakniedzwiedz.pl

szkolanawigatorów.pl

by nie powstał. On to założył, on to w ...

A-Tem
26 sierpnia 2017 16:55

Strona 1 na 12.    Następna