-

A-Tem : Lubię czytać jasne słowa, słuchać miłych ludzi, którzy wiedzą, czego chcą w życiu, a i łyk mokki nie zawadzi. Sport i smak to okazje do zagajenia rozmowy. One more thing: In spite of pride, in erring reason's spite, one truth is clear, dear — whatever is, is right.

Komentarze użytkownika

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

USA będzie musiała się opowiedzieć.

Dalsze pozwalanie ogonowi, aby wywijał psem, skończy się katastrofą dla samych Stanów Zjednoczonych: wizerunkową zapaść już mają, a i gospodarczo ta "korporacja" nienajlepiej stoi. USA traci poprzednio uzyskane wpływy.

Gdy USA się opowiedzą za Polską, zyskują przyczółek w sercu Europy, the Heartland of Europe. Kto panuje nad centrum Europy, ten panuje nad Europą. Kto zaś panuje nad kontynentem europejskim, ten włada Światem.

Izrael to ponury dowcip: mały ogonek na peryferiach Afryki, nikomu niepotrzebny. Trzymanie tego ogonka przychodzi drogo, a będzie przychodzić jeszcze drożej: bez żadnych korzyści dla Stanów Zjednoczonych. Izrael to są straty.

Polska to jest przyszłość. Pod warunkiem, że Polacy wymienią o ...

A-Tem
7 lutego 2018 01:31

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

Nie mogę sensownie skomentować ostatnich dwóch wybitnych notek, przepraszam, PP! Jakoś się poprawię, prawdopodobnie nie tutaj, bo przyszłości dla SN nie ma, w sensie: nie widzę. Tadman pięknie podsumował jakość piszących, więc EsEn potoczy się jeszcze pewien czas. Nie wiemy, jak długi.

A-Tem
7 lutego 2018 01:11

@Komisja Kongresu USA, ustawa IPN, Żabotyński i łodzie podwodne Kruppa. (3 lutego 2018 21:30)

Jeśli Glina siedzi w jarmułce u sierżanta, to czego się spodziewasz? I tak dobrze, że ten paralizator*) przynajmniej zamknął japę, gdy źle się dzieje. A dzieje się bardzo źle. 

 

*) Gliński=paralizator

Innej funkcji 'to coś na dwóch nogach' nie ma. Popierany przez oberżyda CzeciejErPe więc nie do usunięcia. Chyba, że najpierw oberżyda usunąć. Ale tu by się szabesgoje zapłakały...

A-Tem
7 lutego 2018 00:56

@NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW - SĄ TYLKO ŚWIĘTE KOGUTY! (20 stycznia 2018 19:01)

"... W czasie resauracji Burbonów też zapomniano o zasługach Wandei ..."

 

Nie było żadnej restauracji Burbonów. Nawet bufetu ćwierci Burbona nie było. Burboni równo robili, rąsia w rąsię, wspólną sprawę z jakobinami. Że nie powiem naznaczyli ich lub raczej że wykreowali jakobinów.

Tam było więcej szatanów czynnych, więc tylko dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć o Burbonach, że jakobini są ich własną kreaturą. Za to współpraca z tzw "Siłami Rewolucji" była od samego początku — od samego (udawanego) ujęcia króla, do samej (także udawanej) restauracji monarchii. 

 

Czas by kiedyś o tym więcej napisać.

A-Tem
20 stycznia 2018 20:40

@NIE MA ŚWIĘTYCH KRÓW - SĄ TYLKO ŚWIĘTE KOGUTY! (20 stycznia 2018 19:01)

Nie znam sprawy sen. Koguta, zajrzałem więc do sieci. A tam, uhu, niespodzianka. Njusłik, znany z plucia na ludzi, jedyne błędy, jakie to wyciągnął Senatorowi Kogutowi, wylicza tak:

— pomaga niepełnosprawnym i ciężko chorym;

— założył szpital/sanatorium dla chorych na MS,

— daje pewną pracę około/ponad 300 osobom w regionie, gdzie o jakąkolwiek pracę jest ciężko,

— mówi szybko to, co myśli (= jest szczery),

— łachudrom nie pozwala drwić z siebie,

Itd, itp. *)

Sorry, ale to są zalety, a nie żadne błędy. Prezes (TEN Prezes) może iść się gonić. Jawne głosowanie sądzę da WIĘKSZE poparcie sen. Kogutowi, bynajmniej nie mniejsze.

 

*)

http://m.newsweek.pl/polska/polityka/senator-pis-stanislaw-kogut-w-tarapatach,artykuly,4 ...

A-Tem
20 stycznia 2018 20:29

@Pałac na piasku... (20 stycznia 2018 17:07)

ESKA ma specyficzny styl, niemniej troszczy się, jak dobry gospodarz, o to, co jest nasze, co wspólne. O wspólną Rzecz.

A-Tem
20 stycznia 2018 18:24

@Pałac na piasku... (20 stycznia 2018 17:07)

" ...dotrzymanie kontraktu, który został zawarty po wyborach samorządowych 2014... "

 

Więcej takich dogoworów zawarli, za naszymi plecami. Ten mógł być, jak piszesz, najważniejszy — to znaczy, tak istotny, że się teraz dwoją, troją (i pięciorzą?) aby tylko móc dotrzymać planu sprzedania Polski — obcym.

Tak należy rozumieć plan Morawiecki = kasa.

Ja myślę, że nawet najbardziej zaczadzeni się w końcu zorientują, że ani pis, ani po, abi obecny popis (ktoś to znakomicie wykazał, że obecny gang warszawski, który udaje rząd, jest wynikiem porozumienia PO+PiS. Tajne porozumienie — a dostrzegłaś je. Trafiłaś tu w sedno.

Morawiecki = likwidator rent. Ktosie się zorientowały, że polski system emerytalny jest (jes ...

A-Tem
20 stycznia 2018 18:21

@Raport Moshe Kantora oraz Korona Królów, Zaćma i Sławomir w Zakopanem. (11 stycznia 2018 18:09)

Rozumiem to. Pięknie dziękuję za przypomnienie wszystkim. To sygnał dla mnie, by doszlifować styl.

PS

http://atemcom.blogspot.com/

Blog blogspotowy jest gotowy i to tam pojawią się kolejne, intetesujące nas powszechnie, wpisy. 

Z salonem24 trafiłem: kilkanaście tysięcy odsłon, jakie mają tam zamieszczone, moje notki, to gratyfikacja szczególnego rodzaju i zarazem zobowiązanie do doskonalenia formy literackiej, aby to się czytało jak najlepiej. Pani Panter pozostaje moim wzorem co do precyzji wypowiedzi. Dziękuję za dobry przykład!

 

A-Tem
17 stycznia 2018 16:43

@Raport Moshe Kantora oraz Korona Królów, Zaćma i Sławomir w Zakopanem. (11 stycznia 2018 18:09)

Dziękuję. Oby udało mi się kiedyś uścisnąć Tobie prawicę.

[…]

"Papież legalizuje aborcję, czyli cały Osiejuk, cały on"

Czytam przerażające świadectwo indolencji, pozostawione 15 stycznia tego roku, przez pana Osiejuka, który nie zadał pytania, jakie jedyne jest tam ważne: kto wynegocjował zgodę na to, by w delegacji królewskiej znalazła się czołowa aborcjonistka holenderska. Nikt z komentatorów też o to nie pyta.

Nawet doświadczeni, tacy jak O. Polk **), zdają się przebiegać wzrokiem nad ukrywającą odpowiedzią Watykanu. Ukrywającą także i to, że wielokrotnie wcześniej najzacieklejsi propagatorzy aborcji dostawali osobiste życzenia, audiencje i uściski od tego człowieka, którego media nazywają papieżem Franciszkiem*)

Dołąc ...

A-Tem
17 stycznia 2018 16:30

@Odwołanie (15 stycznia 2018 17:55)

Zdrowy rozsądek przypisuję dowódcom Wojska Polskiego. Zwłaszcza pamiętam generała Tadeusza Buka. Także minister Aleksander Szczygło jest człowiekiem zdrowego rozsądku, który pozostanie w pamięci, bez najmniejszej wątpliwości.

 

Odnośnie drugiej kwestii:

Przepraszam, tu nie można było inaczej postąpić. Unu szukał — ze starczym uporem — zwady. Tymczasem schodzę z drogi rozróbom i odchodzę od wywołujących je awanturników.

PS

Strasznie się dzieje na SZ. Fruwają animozje, żale, wyzwiska, wylewane obłudnie za plecami i wykrzykiwane w twarz. Ci z nas, którzy są pokojowo nastawieni, nie mają szans, gdy podpora forum, Krzysztof TOYAH Osiejuk wyzywa p. ESKĘ od "fejków" a pan Unu przechwala się, jak to, za je ...

A-Tem
17 stycznia 2018 15:42

@Odwołanie (15 stycznia 2018 17:55)

Na pewno nie, proszę Panią o spokój wewnętrzny i o zaufanie do SIEBIE. 

Przekonanie o tym, co naprawdę zrobiono z ludźmi, których wycofano, odwołano, rosło we mnie powoli, a tę drogę można bez trudności prześledzić. Pierwszy wpis zamieściłem zaraz po 10.4.10. Później, około co dwa lata, korygowałem wychodzące wciąż z boków niezborności. To jest piąta korekta. Uwzględnia nieomalże każdy głos, a na pewno każdy obecny w przestrzeni publicznej szczegół. Gdy czas mi pozwoli, zrobię na moim podstawowym 'atemowym weblogu', czyli tutaj:

http://atemcom.blogspot.com/

taką mini-antologijkę tekstów z ośmiu ostatnich lat, na ten temat. Widać wtedy będzie wyraźnie spokojną konsekwencję, liniowe myślenie i szacunek wobec tych, któ ...

A-Tem
16 stycznia 2018 14:14

@Odwołanie (15 stycznia 2018 17:55)

Szkolenia tzw. Obrony Terytorialnej służą właśnie temu, aby nie wiedzieli. Doszło do pomieszania pojęć: armię obronną, czyli dokładnie WOT, zamieniono na napastnicze, interwencyjne, imperialne oddziały, pracujące dla zagranicy, dla obcych.

Równolegle powołano wot-ciątko, mini-armijkę, że niby to ona teraz "Polskę obroni". Nastąpiło całkowite pomieszanie pojęć.

Jak sądzę, celowo.

To zapewne był jeden z celów odwołania dawnego dowództwa: "pozbawić Polskę oparcia, jakie miała w jej armii". Najpierw likwidacja poboru, która nastąpiła zaraz po tym, gdy zaczęło się poprawiać wyszkolenie żołnierzy (bardziej antypaństwowe działanie trudno sobie wyobrazić). 

Potem, czyli obecnie, postępuje zamierzone, rozmyślne pozbawianie Polski ...

A-Tem
16 stycznia 2018 13:04

@Krótkie oświadczenie w sprawie A-temizacji (15 stycznia 2018 20:50)

Weż to przeczytaj. Unu zmyśla. Nic O NIM nie pisałem złego. Tyle, że "widocznie lubi 35STAN-a, co jest osobliwe". To wszystko, co napisałem.

Gdybyś nie przeczytał - masz tutaj. Powyżej.

Wycofałem jego komentarz.

 

UNU działa, jak intrygant, pierwszy robi awanturę, a udaje świętoszka. Nie mówię, że "jest" — tak postępuje.

UNU łamie zasady już nie netykiety, a współżycia społecznego.

Sprawdź. Jego bluzg jest w bazie danych. Wiesz, co on napisał?

UNU lutnął bluzg na mnie na moim blogu. Nie na temat, ad personam, full chamstwo. Poza tym, masz Ty niewyjaśnioną sprawę. Nazywałeś mnie jak tylko to wróg może zrobić za moimi plecami. Do oczu uprzejmy. Chcesz być sprawiedliwy, jak, Ty? Po tym, jak do "Teresy" za&n ...

A-Tem
15 stycznia 2018 21:45

@2018 (24 grudnia 2017 16:19)

Znajdziesz po linku. Nie wiem, jak tu wkleić "ramkę".

Link dwa komy powyżej - jest.

A-Tem
15 stycznia 2018 20:07

@2018 (24 grudnia 2017 16:19)

Muzyka

A-Tem
15 stycznia 2018 20:06

@2018 (24 grudnia 2017 16:19)

Ein Jahr... Trafiony! Lubię. Rewanżuję się moim "progiem":

https://youtu.be/7ndJbcqltQA

 

Pojawi się okienko...?

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7ndJbcqltQA" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

A-Tem
15 stycznia 2018 20:04

@2018 (24 grudnia 2017 16:19)

Dziękuję. To wyzwanie, przejść od uprzejmego komentowania do pisania wiodących artykułów. Proszę krytykować mój styl, a gdybym trafił słabszy dzień, to wtedy szczególnie. Chcę pisać jasno i zrozumiale. Ukłony...

A-Tem
15 stycznia 2018 19:54

@2018 (24 grudnia 2017 16:19)

Pink Panther to nasze Dobro Narodowe. Jak najbardziej! Tymczasem, serdecznie życzę zdrowia dla Pani Paris oraz powodzenia w planach osobistych. Spełnienia marzeń w roku 2018 i poza nim...

A-Tem
15 stycznia 2018 19:50

@http://www.mif.pg.gda.pl/kft/Akron1/Po2lat_v4.pdf (13 stycznia 2018 09:56)

Z tego bloga 35STAN wyleciał za takie komy, jak ten Twój. Się puszył człowiek, jaki to on biały wywiad robi. KO zaserwował jemu za to k.o. Nie bez komentarza, że "wywiadowców blog KO nie potrzebuje" czy jakoś podobnie. Mam wrażenie, że właśnie podstawiłeś sobie nogę, cytując tego, kto tu nie ma wstępu.

Swoją szosą, odniosłem jeszcze jedno wrażenie. Takie, że 35STAN bardzo nie lubi ludzi, o których pisze, lub konkretniej że bloger ten poniża tych, o których się odzywa. To jest nadęcie, kropić każdego w nos od "agentów CIA", itp. Nie wie tego, pewności mieć nie może, a gada jakby siedział co najmniej w JCS i NSA i HS i US Navy. I gdzie jeszcze. Aha, szefem CIA też jest.

Gdyby 35STAN miał kota, to ten kot byłby biedny, bo on nie ...

A-Tem
13 stycznia 2018 23:14

@http://www.mif.pg.gda.pl/kft/Akron1/Po2lat_v4.pdf (13 stycznia 2018 09:56)

Nie będę mówił o tym, że przypuszczenie/koncepcja — jak to nazwałeś — "wielkiego kłamstwa" jest wyjątkowo mocna, ba, jedyna logiczna. Jedyna — jeśli się zastanowić. Opieram się tu zresztą na słowach Jarosława, który powiedział o nastawieniu Sojusznika do rodzonego brata, Lecha Kaczyńskiego tak: "Oni uważali powszechnie Go za niezależnego prezydenta, dla nich, co powiedzieli mi wielokrotnie, był On niesterowalny".

A co się robi z "niesterowalnym"...?

Absolutnie nie sugeruję, że Sojusznik tutaj jakąś mokrą robotę zlecił. Bynajmniej. Niesterowalnych się odwołuje. Czasami wraz z ich sztabem. I panią Anną, która o ileż lepsze warunki medyczne dostanie TAM. To znaczy, dostała.

Nie przedłużając, bo szkoda czasu na u ...

A-Tem
13 stycznia 2018 20:27

 Poprzednia  Strona 2 na 21.    Następna